Menu
Your Cart

yirmi7

yirmi7

 ‘Los Angeles’lı ilk Türk rock grubu’

Türkiye’de ‘Muhtemel Aşk’ şarkısıyla tanınan ve büyük bir hayran kitlesine ulaşan yirmi7 grubu 2007 yılında Okan Şarlı tarafından Los Angeles’ta kurulmuş ilk Türk rock müzik grubudur. Okan Şarlı'nın yazıp, bestelediği İngilizce ve Türkçe şarkılar ile Los Angeles başta olmak üzere Amerika’nın birçok eyaletinde 100’den fazla konser vermeyi başaran ve Hard Rock Cafe, House of Blues, Whisky a Go Go gibi dünyaca ünlü mekânlarda sahne alan ilk Türk olmuştur.

Yirmi7 grubu ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden efsanevi rock yıldızları ‘Jim Morrison, Kurt Cobain, Jimi Hendrix’ gibi isimlerin anısına aynı zamanda grubun solisti ve kurucusu Okan Şarlı’nın şarkı söyleme sesini kaybetmesi ve uzun tedavi sürecinden sonra 27 yaşında tekrar şarkı söylemeye başlamasından dolayı “27’nin bir bitiş değil, yeni bir başlangıcın simgesi” felsefesine dayanarak bu ismi almıştır. Grup müzik kariyerine Amerika’da “Twenty7” Türkiye’de “yirmi7” ismi ile devam etmektedir.

Amerika’da çıkardıkları ilk single olan ‘Second Mind’ şarkısı James Franco ve Heather Graham’ın başrollerinde oynadığı ‘about Cherry’ filminde yer almıştır. 2. Singleları ‘No Chemical Love’ çalışması ile Los Angeles’ta Best of Indie Rock dalında ‘Artist in Music Awards’ ödülünü almayı başarmış ve 3 şarkıdan oluşan  ‘Love is the Game’ ‘Valley of Fire’ ve ‘Dream Catcher’ ile müzik kariyerlerine devam etmiştir.

Dünyaca ünlü ‘Burning Man’ festivaline özel ‘All in One’ şarkısını yazıp, besteleyen Okan Şarlı; Twenty7 olarak Burning Man festivalinde 60.000 kişilik sahne performansının ardından ‘Mükemmellik, İlham ve Güzellik’ ödülünü alan ve Burning Man festivalinde konser vermeyi başaran ilk Türk olmuş ardından bu başarıyı 2015 yılı Aralık ayında Muhtemel Aşk şarkıları ile Türkiye’ye taşımıştır.

Muhtemel Aşk şarkısı ile dijital platformlarda ve müzik kanalları listelerinde 9 hafta 1 numarada kalmayı başarmış, İ-Tunes'de 3 hafta boyunca satış rekoru kıran ve YouTube'da 68 milyondan fazla organik izlenmeye ulaşarak Türkiye'de geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Ardından 2. Şarkıları ‘Sokak Lambası’ devamında ’Naçizane Bir Gece’, ‘Papatya’ ve 4 şarkıdan oluşan ‘Saklambaç’ EP’si ile  dönemin en çok izlenen ‘Kiralık Aşk’ ve ‘Aşk Laftan Anlamaz’ dizilerinde yayınlanmış, bu çalışmalar ‘Muhtemel Aşk’ şarkısı ile yakaladıkları başarının devamı niteliğinde olmuştur.


2016 Pantene Altın Kelebek müzik ödüllerinde; ‘yılın en iyi grubu’ ve ‘yılın en iyi şarkısı’ dallarında 2 kategoride aday gösterilmiş, İstanbul Boğaziçi Radyosu tarafından ‘yılın şarkısı’ ödülünü almış ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Yılın Yıldızları’ gecesinde sahne alarak ‘yılın grubu’ ödülünü almışlardır.

yirmi7’nin enerjik ve renkli sahne performansları ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden biri olan ‘MUSİC CONNECTION’ tarafından Muse, Queen, U2, The Doors gruplarına benzetilmiş ve Top Unsigned Band of the Year ödülünü almıştır. MTV Iggy tarafından gerçekleştirilen bir ödül töreninde sahne alan yirmi7 grubunun müziği Modern Rock ve geleneksel Doğu müziğinin sentezi olarak tanımlanmıştır.

Her yıl Amerika turnesi düzenleyen yirmi7 grubu Türkiye’den de tanınmış gruplardan; Mor ve Ötesi, Gripin ve Manga ile turneler gerçekleştirmiş ve bu gruplara yurtdışı konserlerinde öncülük etmiştir. yirmi7 grubu Türkiye’yi, Türk müziğini ve Türk gruplarını farklı kültürden insanlarla buluşturmayı ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmeyi başarmıştır. Müzik çalışmalarına ve konserlerine İstanbul, Türkiye ve Los Angeles, Amerika’da devam etmektedir. 

Brand: ROCK
2007’den beri süregelen müzik kariyerinde “Sokak Lambası”, “Muhtemel Aşk” ve “Adım Yok” gibisevilen şarkılara imza atan yirmi7, sevenlerini bu kez “Adım Yok (Efkarlıyım Bu Akşam)” adlı rockşarkısı ile karşılıyor! Sözü, müziği ve düzenlemesi grubun vokalisti Okan Şarlı’ya ait olan “Adım Yok(Efkarlıyı..
Rock müziğin çok sevilen gruplarından yirmi7, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel çıkarttıkları “AyYıldızım (100. Yıl Marşı)” adlı eser ile 10 Kasım’da yayında!“Muhtemel Aşk”, “Sokak Lambası” ve “Adım Yok” gibi pek çok parçayla hafızalara kazınan veşarkılarında modern rock ile klasik Türk müziğ..
Brand: ROCK
yirmi7 “Sokak Lambası” adlı yepyeni şarkısı ile 20 Haziran 2016 tarihinde dinleyicisi ile bir arayageliyor!2015 yılında Gripin grubunun solisti Birol Namoğlu ile birlikte hazırladıkları düet çalışması “MuhtemelAşk İçin” ile dinlenme rekorları kıran yirmi7, ilk solo teklisi “Sokak Lambaları” ile üret..
Rock müziğinin başarılı gruplarından yirmi7, "Yalan Oldu" adındaki yepyeni teklisi ile 22 Mart'tamüzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor!2007 yılında Los Angeles'ta kurulan ve yayımladığı Sokak Lambası, Muhtemel Aşk ve Adım Yokgibi hit şarkılarla geniş bir hayran kitlesi edinen yirmi7, “Yalan..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)