Menu
Your Cart

Teoman

Teoman

Teoman, 1967 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite yıllarında arkadaşlarıyla birlikte kurdukları "Mirage" grubunun ardından, solo olarak ilk albümünü 1996 yılında yayımladı. Bazı filmlerde rol aldı. 2005 yılında gösterime giren "Balans ve Manevra" filminin senaryosunu yazdı, müziklerini yaptı, yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrollerden birini üstlendi. Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. Onlarca albüm ve yüzlerce sevilen şarkıya imza atan Teoman, 2018'de "Koyu Antoloji" isimli albümünü dinleyicileriyle buluşturdu. Sanatçı, aynı yıl Armageddon Turk ile birlikte "Tuzak" ve "Bazı Yalanlar" isimli remix çalışmalarını yayımladı. Teoman, 20.yılına özel olarak "Rüzgar Gülü 2019" isimli single çalışmasını sevenleriyle buluşturdu. 2020 yılında "Attila Özdemiroğlu Besteleri" isimli tribute albümü için "Firuze" isimli single çalışmasını müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanatçı, 2021 yılında "Teoman ve Piyano", "Tek Başına (Live)" ve "Gecenin Sonuna Yolculuk" isimli albüm çalışmalarını yayımladı. Aynı yıl "İki Çocuk" isimli çalışmasını sevenleriyle paylaştı. Teoman, 2022 yılında “Kalbin Yok Mu?” isimli single çalışmasını yayımladı. 

Brand: ROCK
Teoman 4 yıl aradan sonra yeni albümü 10 şarkıdan oluşan “Eski Bir Rüya Uğruna”yı yayımladı. Teoman’ın ilk albümünden beri birlikte çalıştığı Alper Erinç bu albümde de aranjör ve prodüktör olarak yer aldı.!..
Brand: ROCK
merhaba,yeni single’ım “ kalbin yok mu” 60’lı yıllardan kalma bir şarkı. sözleri fecri ebcioğlu’nun, bestesi demarc aryan’ın. birçok kez cover’lanan bu şarkı, 3 ay sonra çıkaracağım toplama albümüm “rock androll”un içinde yer alacak.“kalbin yok mu” birçok kez yeniden seslendirildi dedim, ama ben müm..
Brand: ROCK
Teoman’ın yeni single’ı “bir kış sabahı”nın da yer aldığı, “Rock and Roll” adlı toplama albümü 19Ağustos’ta çıkıyor!..
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)