Menu
Your Cart

Fatma Turgut

Fatma Turgut

Fatma Turgut, 1984 yılında Aydın'da doğdu. İlköğrenimini Atatürk İlköğretim Okulu'nda, ortaöğretimini ise Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'nü kazandı. 2010 yılında buradan mezun oldu. Bu süreç içerisinde çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda çalışmalar yaptı. Aynı zamanda çeşitli amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürdü. 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı. 2007 yılında daha sonra Model adını alan "A Due Carmen" isimli rock müzik grubuna katıldı. Model grubu ile birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011), Levla'nın Hikayesi (2013) ve Mey (2016) isimli çalışmaları yayımladı. Özellikle Sertab Erener ve Demir Demirkan ile birlikte çalışma fırsatı bulduğu "Diğer Masallar" albümünden yayımlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları büyük ilgi gördü. Yine Model grubu ile birlikte birçok jingle ve reklam müziği seslendirdi. Sanatçı solo kariyerinin ilk single'ı "İlkbaharda Kıyamet"ı dinleyicilerilerinin beğenisine sundu. 2018 yılında "Aşk Tadında" ve 2019 yılında "Bir Varmış Bir Yokmuş" isimli single'larını yayımladı. Fatma Turgut, aynı yıl ilk solo albümü olan "Elimde Dünya"yı müzikseverlerle buluşturdu. 2021 yılında "Ben Vardım", "Dünyalar Senin Olsun" ve "Hata" isimli single çalışmalarını sevenleriyle paylaştı. Sanatçı, 2022 yılında "İkimizden Biri", 2023 yılında ise "İkimizden Biri [Akustik]" ve "Ben Vardım [Akustik]" isimli single çalışmalarını müzikseverlerin beğenisine sundu. 2024 yılında "Dönmem Ona" isimli single çalışmasını yayımladı. 


Brand: ROCK
Rock müziğin başarılı sanatçılarından Fatma Turgut, “Ben Vardım (Akustik)” şarkısıyla 24 Kasım’dasevenleri ile yeniden buluşuyor!“Kalbe Zarar”, “Hata” ve “İlkbaharda Kıyamet” gibi şarkılarla ve güçlü vokaliyle milyonların takdirinikazanan Fatma Turgut, 2021 yılının mart ayında yayımladığı “Ben Vardı..
Brand: ROCK
Türk rock müziğin güçlü kadın vokallerinden Fatma Turgut, yeni teklisi “Dönmem Ona” ile 12 Nisan’dayayında!“Kalbe Zarar”, “Hata” ve “İlkbaharda Kıyamet” gibi sevilen şarkılarla milyonların beğenisini kazananFatma Turgut, yepyeni parçası “Dönmem Ona” için stüdyoya giriyor! Şarkının sözü ve müziği üre..
Brand: ROCK
Fatma Turgut "Hata" isimli single'ı ile tüm dijital platformlarda...
Brand: ROCK
“İlkbaharda Kıyamet”, “Ben Vardım” ve “Bir Varmış Bir Yokmuş” gibi parçalarını güçlü, eşsiz sesiyleseslendiren Fatma Turgut’un hayranlarına büyük müjde! Sözü ve müziği Can Baydar’a ait olan yeniteklisi “İkimizden Biri” Avrupa Müzik etiketiyle müzikseverlere sunulacak. Şarkının düzenlemesi BarışErtun..
Brand: ROCK
Türk rock müziğinin sevilen isimlerinden Fatma Turgut, “İkimizden Biri” isimli şarkısının akustikversiyonunu 13 Ekim’de hayranlarının beğenisine sunuyor!“Kalbe Zarar”, “Hata”, “İlkbaharda Kıyamet” ve “Bir Varmış Bir Yokmuş” gibi hit şarkılarıylamilyonların beğenisini kazanan Fatma Turgut, 2022 yılın..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)