Menu
Your Cart

Tunç Aydoğmuş

 Tunç Aydoğmuş

Tunç Aydoğmuş, 1992 yılının Kasım ayında, Ankara’da doğdu. Çocukluğu ve ilk gençliğini Eskişehir’de geçiren Tunç, 2005 yılında, “K.I.S.A.L.T.M.A.” adlı ekibin kurucu üyelerinden oldu. Tunç, bu ekiple beraber “00.04 Haberleri” ve “T.” EP’lerini ve aynı ekiple İstanbul’da “Skysketch” adı altında, “You Fall And The World Falls With You”, ve “Our Faces Go Blank” Ep’lerini ve son olarak 2018’de yayınlanan uzunçalar “Fox Wedding”i yayınladı.


Tunç, 2019 yılında Skysketch ile yollarının ayrılmasından itibaren Eskişehir’e geri döndü ve solo parçaları üzerinde çalışmaya başladı. 2020 yılının Mayıs ayında “Tunç Aydoğmuş, Co.” İsmi altında yayınladığı “Geçmedi Günlerimiz” adlı tekli ile uzun zamandan sonra Türkçe müzik alanına geri dönen Tunç, hemen akabinde yayınladığı “Yolunda Olmayan Bir Şeyler” ve “Olmasan Da Olur” adlı teklilerle yerel bir kitle oluşturmayı başardı. Bu teklilerden sonra Avrupa Müzik ile anlaşmalı olarak “Noksan Olduk” ve “Güneş Hanım” teklilerini yayınlayarak devam eden Tunç, bu parçalarla kendine, başta “New Music Friday” ve “Üçüncü Yeniler” olmak üzere, birçok çalma listesinde yer buldu. Son olarak 29.10.2021 tarihinde “Çamur İçinde” isimli teklisini yayınlayan Tunç, yelken açtığı daha “modern” tınıların ipuçlarını vermekte.


Tunç Aydoğmuş, Co. vokal ve gitarda Tunç Aydoğmuş, klavyelerde Cüneyt Çakal, Bas gitarda Sercan “Gecko” Kara, gitarlarda Ilgaz Uygun, back vokaller ve perküsyonda Selin Çıngır ve davulda Mehmet Akçay’dan meydana gelmekte.

Brand: Alternatif
Tunç Aydoğmuş, Co. "Çamur İçinde" isimli single'ı ile tüm dijital platformlarda...
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)