Menu
Your Cart

Gripin

Gripin

1999 yılında İstanbul'da kurulan gripin, 2001 yılının ocak ayında profesyonel anlamda müzik sektörüne adım attı. Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, Arda İnceoğlu ve Evren Gülçığ tarafından kurulan grup, 2000 yılında Evren Gülçığ'ın gruptan ayrılması ile yollarına İlker Baliç ile birlikte 4 kişi olarak devam ettiler. "Hikayeler Anlatıldı" isimli ilk albümlerini 2004 yılında yayımladılar. Albümün 2. baskısı 2005 yılında müzikseverlerle buluşurken, 2007 yılında grubun ismini taşıyan "gripin" albümü yayımlandı. 11 şarkının yer aldığı "M.S. 05.03.2010" albümü 2010 yılında dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Her açıdan kendi milatları olarak tanımladıkları "M.S. 05.03.2010" albümünün ardından, 2012 yılında "Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar" yayımlandı. Grup, son single'ları "Beni Boş Yere Yorma"yı 2016 yılında müzikseverlerle buluşturdu. gripin, 2017 yılında "nasılım biliyor musun?" isimli albümü yayımladı. 2020 yılında Ezginin Günlüğü tribute albümü için "Ebruli" isimli şarkıyı seslendirdi. Grup, 2021 yılında "Nilüfer", "Belki Çok da Şey Yapmamak Lazım" ve "Dillirga [Müstakbel Damat Orijinal Film Müziği]" isimli single çalışmalarını sevenleriyle paylaştı. 2023 yılında ise "Yanımda Kal [Alpay'a Saygı]", "İçinde Tutma", "Sokakların Dili (Selami Şahin Şarkıları 1)" ve "Hasret" isimli single çalışmalarını yayımladı. Grup, 2024 yılında "Kimse Senin Gibi Sevmesin" isimli single çalışmasını dinleyicileriyle buluşturdu. 

Brand: ROCK
Rock müziğin sevilen gruplarından Gripin, “Hasret” adlı yepyeni single çalışmasını 3 Kasım’damüzikseverlerin beğenisine sunuyor!1999 yılında İstanbul’a kurulan ve “Aşk Nerden Nereye”, “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”, “DurmaYağmur Durma” gibi pek çok unutulmaz şarkıya imza atan Gripin, yeni şarkısı ..
Brand: ROCK
Rock müziğin en başarılı gruplarından Gripin, “Kimse Senin Gibi Sevmesin” isimli teklisini 12 Ocak’tasevenleriyle buluşturuyor!Son olarak 2023 yılının kasım ayında “Hasret” şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunan Gripingrubu, yeni çalışması “Kimse Senin Gibi Sevmesin” için stüdyoya girdi! Sözleri..
Brand: ROCK
"Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar" isimli 4. stüdyo albüm çalışmaları 11 şarkıdan oluşuyor. Yalnızlık, geçmişle hesaplaşma ve ayrılık temalarının ağırlıklı olarak yer verildiği albümün prodüktörlüğünü Haluk Kurosman üstlenirken; söz, müzik ve düzenlemeler Gripin ve Haluk Kurosman'a ait...
Brand: ROCK
Türkçe rock müziğin sevilen gruplarından Gripin, “Zamanın Bahçesinde” şarkısına getirdiği yepyeniyorum ile 5 Nisan’da yayında!“Aşk Nerden Nereye”, “Yalnızlığın Çaresi Bulmuşlar” ve “Durma Yağmur Durma” gibi milyonlarınkalplerinde yer eden pek çok şarkıyı müzik dünyasına kazandıran başarılı grup Grip..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)