Menu
Your Cart

Aydilge

Aydilge

Aydilge, 1979 yılında Kütahya'da doğdu. 8 yaşında TRT Ankara Radyosu Çocuk Korosu sınavlarını kazandı. 15 yaşına kadar Türkiye'nin ilk Türk Sanat Müziği çocuk korosunda radyo sanatçısı olarak görev aldı. 2006 yılında Başkent Üniversitesi'ni hem bölüm hem de üniversite birincisi olarak bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi'nde Radyo, TV, Sinema alanında yüksek lisansını tamamladı ve "İletişim Uzmanı" unvanı aldı. 2006 yılında söz ve bestesi kendisine ait "Küçük Şarkı Evreni" isimli ilk albümünü, 2009 yılında "Sobe" isimli 2. albümünü yayımladı. İlk albümüyle "Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcısı" seçildi. 2010 yılında "Takıntı" şarkısını yayımlandı. 3. albümü "Kilit"i 2011 yılında yayımladı. Aynı yıl "Akıllı Bir Deli" ve "Sorma", 2012 yılında da "Kaçsam Ege'ye" isimli single'larını yayımlayan Aydilge, 4. albümü "Yalnızlıkla Yaptım"ı 2013 yılında müzikseverlerle buluşturdu. 2014 yılında "Aşka Gel" isimli single'ını yayımlayan sanatçı, 2015 yılında da "Yangın Var", "Gelevera Deresi" ve "Kiralık Aşk (Sen Misin İlacım?)" isimli single'larını dinleyicileriyle buluşturdu. "Her Halimle Sev Beni", "Kiraz Mevsimi", "Kiralık Aşk" isimli dizilerin müziklerini yaptı. Aydilge, ayrıca 2010-2016 yılları arasında "Artı Beş Eksi Beş" isimli radyo programı hazırlayıp sundu. 2016 yılında "Gel Sarıl Bana" ve "Aşk Olmak" isimli single çalışmalarını müzikseverlerin beğenisine sunan sanatçı, 2017 yılında "Yo Yo Yo" isimli single çalışmasını yayımladı. Aydilge, 2018'de "Gece Uyku Tutmazsa" isimli şarkısını dinleyicileriyle buluşturdu. Sanatçı, aynı yıl "Kendi Yoluma Gidiyorum" isimli albümünü yayımladı. Aydilge, 2019 yılında "Aşk Yüzünden (feat. Halil Sezai)", "Hayat Şaşırtır!" ve "Yalnızlık Masalı" isimli single çalışmalarını dinleyicilerle buluşturdu. Sanatçı, 2020 yılında "Evden Canlı Canlı 2" isimli albüm çalışmasını, "Nasıl İnansam? (Çatı Katı Aşk Orijinal Dizi Müziği)" ve "Bir Kedim Var" isimli single çalışmalarını yayımladı. Aydilge, 2021 yılında Birol Namoğlu ile "Parmak İzlerin" ve "Bal Gibi" isimli single çalışmasını sevenleriyle paylaştı. Sanatçı, 2022 yılında Tunç Kiremitçi ile "Gecenin Haberi Var", "Kendimi Kırdım Ben", “İki Keklik” ve son olarak “Umudum Var” isimli single çalışmalarını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Türkiye'nin kendi söz ve bestelerini yazan sayılı kadın sanatçılarından olan Aydilge yeni single'ı“Kendimi Kırdım Ben” ile kendine has alternatif sound’unu bir kez daha ortaya koyuyor. Elektronik verock elementlerin mistik doğu motifleriyle harmanlandığı şarkısında, dünyanın geldiği korkutuc..
Kendi söz ve bestelerini yazan sayılı kadın sanatçılardan Aydilge, muhteşem bir enerjiye sahip orijinalşarkılarına bir yenisini daha ekliyor!  22 Temmuz'da Avrupa Müzik etiketiyle yayınlanacak “UmudumVar” adlı yepyeni şarkısı için Aydilge "Derdi olan ama yine de yola devam eden ve umudunukaybet..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)